زعفران قائنات که در ایجان ارائه می شود یکی از اصیل ترین و گران بها ترین زعفران­ های موجود در ایران است.

زعفران منطقه قائنات بیشترین قیمت و بهترین کیفیت را در بین زعفران­ های موجود در ایران دارد.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت روز زعفران با تیم زعفران ایجان در تماس باشید.
۰۹۱۲۲۳۸۶۱۷۱

فهرست مطالب

نمایندگی زعفران قائنات در تهران

از جمله ویژگی­های زعفران اصل ای جان سرشاخه شیپوری شکل کلاله­ ی زعفران است که یکی از ساده­ترین راه­های شناسایی زعفران اصل ای جان است.

لینک های خرید فوری :

علاوه بر این، رنگ قرمز روشن تارهای زعفران، عطر و طعم قوی و تند و مزه­ ی تلخ آن از دیگر ویژگی­های شاخص این گیاه ارزشمند است. شما می­توانید زعفران ممتاز را با عطر و طعم اصیل ایرانی از ما بخواهید. رسالت ما جلب رضایت مشتریان همیشگی­ ایجان است.

خرید زعفران از کشاورز به صورت عمده با کیفیت بالا و به قیمت مناسب توسط ایجان زعفران انجام می شود. برای فروش زعفران خود اگر کشاورز هستید اینجا را کلیک کنید.

بهترین زعفران دنیا

زعفران اصیل ایرانی از جمله بهترین و با کیفیت­ ترین زعفران­ های دنیا است. ایران به جهت شرایط اقلیمی و آب و هوایی بزرگترین تولید کننده زعفران دنیاست.

کاشت زعفران در مناطق گرمسیری و معتدل که تابستان های گرم و خشک  زمستان معتدلی دارد نتایج مثمر ثمری به همراه دارد.

در گذشته ایران بزرگترین تولید کننده و صادر کننده زعفران دنیا محسوب می­شده است. اما امروزه رقبای جدید به خود دیده است.

در سال های اخیر کشورهایی نظیر افغانستان، هند، پاکستان و مراکش به پرورش و بهره برداری از این گیاه با ارزش پرداخته اند.

زعفران ای جان  همواره سعی کرده با تحقیقات گسترده در حوزه این گیاه با ارزش، بهترین و با کیفیت ترین نوع زعفران را از مزارع زعفران قائنات ، سرایان، فردوس و بیرجند برای جلب رضایت مشتری تامین کند.

قیمت زعفران قائنات

زعفران قائنات به دلیل کیفیت برتر در بین زعفران­های ایرانی و البته جهانی از بالاتری قیمت برخوردار است.

زعفران ای جان (فروشگاه زعفران نگین سوپر زعفران) به دلیل تامین زعفران اصیل ایرانی از زمین های زراعی مناطق قائنات و فردوس و ارائه حداقل قیمت توانسته سهم بزرگی از بازار داخل و خارج را به خود اختصاص دهد و همواره تلاش بر این داشته تا با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت از جمله برترین تامین کنندگان کشور باشد.

قیمت زعفران ای جان در مقایسه با قیمت زعفران قائنات از نرخ کمتری برخوردار است به دلیل اینکه گروه شرکت­های ای جان به طور مستقیم این گیاه را از مزارع برداشت می کند و کلیه فرایندهای نهایی تحت نظارت مستقیم کارشناسان ما انجام می­شود.

برای مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت روز زعفران با تیم زعفران ایجان در تماس باشید.
۰۹۱۲۲۳۸۶۱۷۱

  • زعفران پوشال قائنات:

دسته بندی انواع زعفران

یکی دیگر از انواع زعفران، زعفران پوشال نامیده می­شود.

برای بدست آوردن گونه زعفران پوشال کشاورزان در قسمت انتهایی زعفران هایی که بهم متصل هستند به میزان ۱ الی ۴ میلی متر خامه باقی می گذارند و در نهایت زعفران پوشال بدست می­آید.

از مشخصات زعفران پوشال هم می­توان از کلاله قرمز رنگ و درشت و تارهای بلند متصل بهم به همراه مقداری زردی یا خامه زعفران نام برد. زعفران پوشال از مرغوب­ترین زعفران­ های موجود در بازار است که قدرت رنگ دهی فوق العاده ­ای دارد. قدرت رنگ دهی زعفران پوشال ۱۹۰ است.

یکی از دلایل عمده محبوبیت زعفران پوشال خالص بودن آن است زیرا به دلیل کامل بودن زعفران پوشال از قسمت کلاله ­ی قرمز رنگ تا قسمت زرد رنگ انتهای آن امکان تقلب در آن وجود ندارد.

  • زعفران دسته قائنات:

اولین محصول بدست آمده از زعفران، زعفران دسته یا دختر پیچ است که متداول­ترین روش خرید و فروش زعفران بین کشاورزان و تولید کننده گان است.

زعفران دسته، شکل کامل زعفران را نمایش می­دهد که از کلاله قرمز رنگ تا انتهای سفیدی ریشه را دارا می­ باشد.

زعفران دسته یا دختر پیچ طبیعی­ ترین دسته بندی موجود در بازار است که هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.

برای دسته بندی زعفران دسته، تارهای کامل زعفران را روی یکدیگر قرار می­دهند که به شکل یک دسته در می­ آید و در نهایت آن را از قسمت مرکزی به کمک نخ یا تارهای زعفران می­بندند و آن را به همان شکل خشک می­کنند.

از زعفران دسته یا دختر پیچ برای تهیه زعفران نگین سرگل و پوشال استفاده می­کنند.

  • زعفران نگین قائنات:

زعفران پوشال

بهترین نوع زعفران که بالاترین کیفیت و قدرت رنگ دهی را دارا می­باشد زعفران نگین است. برای زعفران نگین کشاورزان قسمت کلاله قرمز رنگ و درشت زعفران را که قسمت انتهایی تارهای زعفران به هم متصل است و هیچگونه زردی (خامه یا قسمت زرد رنگ ندارد) را از هم جدا می­کنند.

در دسته بندی زعفران نگین کلاله­ های بسیار بلندتری دیده می­شود که قسمت نوک کلاله بسیار حجیم ­تر و ضخیم­ تر هستند به این نوع از زعفران نگین، زعفران سوپر نگین می­گویند که گرانبها و فاخرترین نوع زعفران است. بطور کلی قدرت رنگ دهی زعفران نگین بین ۲۳۰ تا ۲۷۰ است.

  • زعفران سرگل قائنات

در تقسیم بندی­های زعفران، بعد از زعفران نگین بهترین نوع زعفران، سرگل است که دارای قدرت رنگ دهی بالایی می­باشد.

برای بدست آوردن زعفران سرگل کشاورزان کلاله­ ی درشت و قرمز رنگ زعفران را که جدا از هم هستند و قسمت انتهایی آنها به هم متصل نیستند را در یک دسته بندی قرار می­دهند که به آن زعفران سرگل می­گویند.

زعفران سرگل هم مانند زعفران نگین هیچگونه زردی یا خامه ندارد و تفاوت این دو در اندازه کلاله­ ی آنها است.

زعفران سرگل حدود ۳ الی ۴ میلی­متر از زعفران نگین کوتاه تر است.

زعفران سرگل از قدرت رنگ دهی فوق العاده­ای برخوردار است که بین ۲۳۰ تا ۲۱۰ است. کارشناسان زعفران سرگل را از نظر ضخامت ،طول، نرمی و شکستگی به دو دسته : سرگل ممتاز و سرگل سوپر ممتاز تقسیم بندی می­کنند.

(خواص زعفران)

امروزه دانشمندان به دستاوردهای سحر انگیزی در حوزه زعفران رسیدند. آنها دریافتند زعفران علاوه بر مصارف صنایع غذایی می­تواند مصارف دارویی نیز داشته باشد.

از جمله خواص دارویی زعفران می­توان در حوزه بهبود عملکرد سیستم گوارشی، بهبود ریتم منظم خواب، تقویت و بهبود سیستم قلبی و عروقی بدن، افزایش متابولیسم و تناسب اندام اشاره کرد.

محققان توصیه کردند سالمندان روزانه از دم کرده زعفران و دارچین برای جلوگیری از بیماری­های چشمی، اضافه وزن و دیابت استفاده کنند. ای جان همواره تلاش کرده با تامین زعفران خالص و ارگانیک در صنایع غذایی و دارویی به عنوان یک برند نام آشنا در حوزه محصولات ارگانیک شناخته شود.

X

منو